Informace o bazénech a jejich zastřešení

Zastřešení venkovních bazénů

Trendem dnešní doby je řešení vlastního bydlení. Jakmile se již rodina dostane do fáze, kdy se naskytne možnost vyřešit vlastní bydlení v rodinném domku, přichází i první rozmýšlení nad využitím přilehlé zahrady. Někdo má raději krásný posekaný trávníček, nicméně spousta lidí upřednostní, zejména v letních měsících, pořádný bazén. Neexistuje totiž lepší osvěžení, než v horkém letním dni skočit do chladné vody, která osvěží nejen tělo, ale i ducha. V rámci udržení dobré kondice si navíc můžete pravidelně dávat několik délek po vzoru světových olympioniků. Na světový turnaj se s takovou tréninkovou dávkou asi nedostanete, nicméně se budete jednoznačně cítit lépe a ve stáří se vám vše vrátí mírou vrchovatou.
Společně s podzimním obdobím však přichází i chladnější počasí a padající listí. Pokud chcete bazén využívat celoročně, nezbude vám, než se postarat o dvě nejdůležitější věci. Jednou z nich je kvalitní zastřešení bazénů, které vám ušetří spousty hodin práce s obcházením bazénu a vyhazováním napadaného listí. Druhou věcí je vyhřívání bazénu, které je nezbytné zejména v zimních měsících. Každý totiž není zvyklý si dávat několik bazénů znakem ve vodě, jejíž teplota se blíží k bodu mrazu. Nehledě na to, že bychom jednoho rána mohli přijít k bazénu, na kterém bychom si mohli nanejvýš zabruslit.
Vyhřívání bazénu je ovšem záležitostí, která není rozhodně z kategorie levných. Musíme se rozhodnout, zda investujeme do kvalitního vytápění, které bude mít posléze nízké provozní náklady, nebo vše vyřešíme levnějším způsobem, který nás poté bude omračovat režijními náklady. Rozhodně stojí za zmínku návštěva webových stránek na adrese www.albixon.cz, kde najdete nejen skutečně obrovskou nabídku různých bazénů, ale také možná řešení zastřešení a vyhřívání bazénů. V případě bazénu, který není nezbytné vyhřívat na tropické teploty, je vhodné použití například tepelného čerpadla, které má sice vyšší pořizovací hodnotu, nicméně provoz je poté za hubičku a má zanedbatelný dopad na životní prostředí.

21. 12. 2012

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Re: Venkovní bazény: Tak záleží... 0 Lada 21. 12. 2012
Venkovní bazény: Do kdy je možné se... 0 Mirek 21. 12. 2012
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Nejnovější diskutovaná témata

My nejvic spokojeny se zastresenim. Skvely...
Konečně chápu...
Bazény na zahradě (27. 02. 2014)
Je pravda, že bazén už není...