Informace o bazénech a jejich zastřešení

Zahrádka snů

Rádi byste si zkrášlili prostor před Vaším domem a rozhodli jste se pro výstavbu skalky s jezírkem? Tomuto prostoru mohou své kouzlo dodat také kapradiny. Tento druh květin Vás nadchne svým zajímavým vzhledem, stejně jako svou nenáročností. Kapradiny patří k rostlinám, kterým ve většině případů postačí stín a dostatek vody. Mnohé kapradiny jsou na stín zvyklé ze svého původního domova, kterým jsou lesy a pralesy. Kapradiny náleží mezi osladičovité rostliny a botanici je řadí k rostlinám s ozdobným listem.

U některých kapradin jsou listy schopny přežít zimu, jiné kapradiny získávají nové listy na jaře. Ke snadnější orientaci mezi kapradinami Vám může posloužit tvar jejich listu. Různé druhy křídelnice (Pteris), Dvallia, Pellaea či Polypodium i drobounký netík představují zástupce kapradin s lehce členitými listy. Pro jiné kapradiny jsou typické vějířovité listy. Do této skupiny patří zejména ledviník, Polystichum či papratka i nejtypičtější kapradina Dryopteris. Poslední jmenovaný typ kapradiny znáte velmi dobře z českých lesů. Kapradina Dryopteris dorůstá až metrové výšky. Objednat si jej můžete také na této webové adrese www.bambusy.cz

Existují také kapradiny s tuhými listy. Botanikové doporučují lidem, kteří se rozhodli pro pěstování kapradin na jejich zahrádkách, aby kapradiny umístili kapradiny pod stromy či keře. Pěstovat je můžete také ve stínu zídek či na stinné straně u domu. Kapradinám velmi dobře prospívá provzdušněná zem s příměsí kůry. Zem by měla být vlhčí. To stejné platí také pro kapradiny pěstované v bytech či uvnitř domů. Vyberte si v internetovém zahradnictví Rosteto kapradiny a vybudujte si zahrádku Vašich snů. 

29. 10. 2014

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Nejnovější diskutovaná témata

My nejvic spokojeny se zastresenim. Skvely...
Konečně chápu...
Bazény na zahradě (27. 02. 2014)
Je pravda, že bazén už není...