Informace o bazénech a jejich zastřešení

Schody do bazénu

Dostat se pohodlně do svého bazénu je pro většinu lidí naprostou prioritou. Za velmi nepříjemné je považováno buď přelézání stěny bazénu či přímé skákání do vody a potom vylézání bez existence schodů. Ideální je pořídit si do bazénu přesně takové schody, které v mnohém zjednoduší vstup do bazénu. Jednoduché bude díky tomu i vylézání po koupání samotném.

Pokusme se tedy podívat na možnosti, které nám bazénové schody dávají. Určitě nelze říct, že by na trhu byl jen jeden jediný univerzální typ schodiště, který by musel být majiteli bazénů kupován. Bazénové schody se liší od toho, do jakého druhu bazénu vedou. U klasických zapuštěných bazénů v úrovni země se využívají většinou schody upevněné přímo v zemi a také ve dnu bazénu. Na veřejných plovárnách jsou tyto schody naprostou klasikou a nejvýhodnější jsou především skrze svou bytelnost a to, že se nemohou nijak pohnout. U některých bazénů jsou voleny i klasické původně betonové schody potažené speciální pogumovanou vrstvou. Tyto schody vypadají taktéž dobře a představují pomalý a značně plytký způsob, jakým se lidé dostanou do bazénů. Jejich realizace je poněkud nákladnější. U těchto schodů by se ale mělo instalovat i zábradlí, podobně jako u předchozího typu.

K bezpečnosti pochopitelně prospěje. U bazénů, které jsou nad úrovní země, je třeba volit speciální schody, jež se prodávají od výrobce. Konstruovat schody mohou logicky i lidé, kteří mají blízko k nerezu a jeho zpracování, ale originální schody jsou mnohem schůdnější variantou. Na internetových stránkách http://www.swn-schody.cz/ si můžete prohlédnout celou řadu jednak schodišť do bazénu a jednak i bazénů samotných. Výběr je tady skutečně pestrý. V jednotlivých sekcích najdete to, co potřebujete a většinou i v několika provedeních.

27. 02. 2013

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Rekonstrukce bazénu: Dobrý den,... 0 Ondřej B. 27. 09. 2013
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Nejnovější diskutovaná témata

My nejvic spokojeny se zastresenim. Skvely...
Konečně chápu...
Bazény na zahradě (27. 02. 2014)
Je pravda, že bazén už není...