Informace o bazénech a jejich zastřešení

Okolí bazénů

V současné době je běžné najít v zahradách rodinných domků zapuštěné bazény různých tvarů. Mnoho z nich je zastřešeno, aby je bylo možno využívat i v zimě, v jiných „řádí“ děti v parných letních dnech a na zimu jsou vypuštěny a zazimovány. Okolí bazénu je většinou upraveno zelení a prostor kolem jeho okraje je osázen zámkovou dlažbou.

Bambusová zahrada nebo alespoň malá část zahrady osázena bambusy zajistí příjemný stín, do kterého se velice rádi v tropických letních dnech uchýlíte. Vezmeme-li v potaz i východní symboliku, bambus symbolizuje pružnost, dlouhý život a štěstí.

Vzhledem k tomu, že lidé kladou značný důraz na své soukromí, podél plotů často nasazují okrasné traviny, stromky nebo bambusy tak, aby nebyli spatřeni jediným okem. Maximální soukromí zajišťují například tzv. plotová pole vytvořená z bambusové tyčoviny. Jejich vzhledem v podstatě připomínají paravan a dají se šroubovat buď k podkladu, nebo mohou stát samostatně. Tato pole tedy můžete umístit do nejvíce exponované části bazénu a zde si užívat soukromí.

Prodej bambusů probíhá v jarním období, rezervace na tyto rostliny můžete provést však již teď. Pro naše klima je třeba vybírat bambusy, které jsou vysoce odolné a jsou schopny přežít naše klimatické podmínky. Vybírat můžete mezi vysokými výběžkatými druhy, pokryvnými a výběžkatými velkolistými bambusy nebo nižšími trsnatými typy. Na internetových stránkách jako jsou například http://www.bambusy.cz/ naleznete veškeré tyto typy v katalogu a dle něj můžete vytvořit i objednávku na jaro, kterou si poté jednoduše vyzvednete.

Po domluvě se zahradnictvím lze také požádat o údržbu, popřípadě založení zeleně ve vaší zahradě či v okolí bazénu, nejste-li si jisti vhodným uspořádáním travin a rostlin. Inspiraci můžete také sbírat ve speciálních magazínech. Bambusy působí elegantně, zajišťují soukromí a stín, proto se stále častěji stávají nedílnou součástí zahrad.

25. 01. 2013

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Okolí bazénů: Ráda zdobím... 0 Helena 03. 03. 2013
Bambusy: Musím uznat, že... 1 Robert 06. 02. 2013
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Nejnovější diskutovaná témata

My nejvic spokojeny se zastresenim. Skvely...
Konečně chápu...
Bazény na zahradě (27. 02. 2014)
Je pravda, že bazén už není...