Informace o bazénech a jejich zastřešení

Laminátové bazény na zahradu

Koupě rodinného domku je jednou ze zásadních otázek v každé rodině, která se dříve či později rozhodne přestěhovat s podnájmu a panelákové řešení je pro ni nemyslitelné. Nezbytným doplňkem už téměř každého rodinného domu a jeho zahrady jsou dnes bazény. Společně s grilovacím koutkem a pergolou se jedná o téměř nepostradatelný doplněk. Letní období strávené popíjením osvěžujících koktejlů na lehátku v bazénu, zatímco se nám griluje lehká zelenina v koutku u zahradního krbu, je snem nejedné budoucí majitelky rodinného domku s bazénem. Pánové v tomto případě vidí možná raději pořádný steak na grilu a na lehátku spíše vychlazené pivečko.
Záleží na každém, jak si svou zahradu rozvrhne, nicméně koupě bazénu již v dnešní době není zdaleka tak komplikovaná, jako to bývalo několik let zpátky. Dříve jste pro bazén museli vykopat jámu, která se poté komplikovaně betonovala a nezbytnou součástí byla pravidelná údržba. V opačném případě se vám vlhnoucí beton začínal odloupávat a z bazénu se stávalo spíše nepříjemné struhadlo kterékoliv části těla, která se zrovna otřela o některou ze stěn nebo dno. Dnešní doba sice zůstává stále nakloněna vykopání díry, do které je bazén třeba zapustit, nicméně následující umístění, které nabízejí jednolité laminátové bazény, je otázkou několika desítek minut, na rozdíl od hodin strávených u míchačky. Moderní jsou také bazény, které nejsou zapuštěny do země, takže jejich instalace spočívá v jednoduchém postavení na zahradě a následném napuštění.
Takový bazén můžete poté stěhovat po zahradě tak, že vám nevzniknou nepraktické skvrny bez travnatého porostu. Tyto bazény jsou však určeny spíše k relaxování a osvěžení, než k řádnému protažení těla při několika plaveckých tempech. Pokud jste fanoušky budování fyzické kondice a vytrvalosti, podívejte se na adrese http://www.albixon.cz/, kde vás jistě zaujme i nabídka bazénů s nastavitelným protiproudem. Ten vám zaručí, že se nebudete muset po každých pěti uplavaných metrech točit a plavat zpět. Není nad to si pořádně nacvičit obrátky, nicméně při nastavené stometrové rozplavbě každé ráno by se vám mohla trochu zatočit hlava.

23. 12. 2012

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
protiproud: Co si myslíte o... 0 Karel D. 27. 01. 2013
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Nejnovější diskutovaná témata

My nejvic spokojeny se zastresenim. Skvely...
Konečně chápu...
Bazény na zahradě (27. 02. 2014)
Je pravda, že bazén už není...