Informace o bazénech a jejich zastřešení

Zapuštěné bazény na zahradě

Spousta z nás si pamatuje na doby, kdy jsme se v první třídě učili plavat a jaké to pro nás bylo trápení, protože učitelé nebyli příliš shovívaví k našemu strachu z hluboké vody. Doby, kdy dostupnost vlastního bazénu byla z říše fantazie, jsou dávno tatam a tak můžeme naše děti připravit do plaveckého života podstatně lépe. Navíc přímo na naší zahradě. Nechat si zasadit bazén už je dnes otázkou jednoho telefonátu, případně návštěvy webového eshopu. Společně s rekultivací zahrady po dostavění rodinného domku je vyhloubení výkopu pro následnou instalaci bazénu to nejjednodušší. Největší starostí tak už zůstává pouze zvolení té správné varianty pro naše letní a možná i zimní vodní hrátky.
Společně s volbou typu bazénu můžeme také zvolit možnost jeho zastřešení a v neposlední řadě také vyhřívání, které nám umožní plavecké tréninky celoročně. Osvěžující koupeli během horkého letního dne se jen těžko něco vyrovná, nicméně relaxace ve vyhřáté vodě, když za okny padá sníh, je také značným lákadlem. Přitom funkční zastřešení bazénů je otázkou jednoduché nástavby, kterou zvládne leckterý domácí kutil. Výhody z takového zastřešení jsou poté nesporné. Ulehčením je zejména udržování čistého bazénu od větších nečistot, jako je například padající podzimní listí. Hlavní výhoda takového zastřešení je ale fakt, že se nám bude mnohem snáze udržovat vyhřátá voda v bazénu. To oceníme zejména při hrazení faktur za vydanou energii za vyhřívání bazénu v zimních měsících.
Pokud ještě stále váháte s tím, jestli je právě pro vás bazén vhodnou investicí, zkuste se poradit s profesionálem na webových stránkách www.albixon.cz, kde nejenže dostanete spoustu kvalitních rad a tipů, ale také se můžete dozvědět spoustu informací o různých variantách bazénů a o tom, jaká je právě ta vhodná volba pro vás. Na základě kritérií, která je třeba si předem nastavit, se sami rozhodnete, jestli právě pro vás je vhodný protiproud nebo raději místo plavání v tempu zvolíte relaxaci na lehátku společně s dobrým drinkem. Konečné rozhodnutí je na vás a každopádně neprohloupíte, když se poradíte s vyškoleným personálem.

27. 12. 2012

Diskuze k článku

Bazény na zahradě (Mirka) 19. 02. 2013 Odpověď

Pořídit si bazén na zahradu je můj sen. Je fajn, že ceny už nejsou tak vysoko, jako před několika lety.

Re: Bazény na zahradě (Petr) 27. 02. 2014 Odpověď

Je pravda, že bazén už není luxusní záležitostí jako v minulosti a jeho cena je dostupnější více skupinám lidí. Jen aby nám vyšlo letos léto a nebyl celou dobu pod plachtou:-)

Nový komentář

Fotogalerie

Fotogalerie

Nejnovější diskutovaná témata

My nejvic spokojeny se zastresenim. Skvely...
Konečně chápu...
Bazény na zahradě (27. 02. 2014)
Je pravda, že bazén už není...