Informace o bazénech a jejich zastřešení

Akce na nadzemní bazény

Moderní součástí rodinných domů je v dnešní době již zcela standardně bazén. Bazény můžeme rozlišit na interiérové a exteriérové, přičemž u těch venkovních můžeme ještě zajistit případné zastřešení. V případě, že se rozhodneme pro vyhřívání vody, je zcela jistě snazší vyhřát vodu v bazénu, který je umístěn přímo pod střechou rodinného domu. Tam je podstatně snazší také vytopit místnost, ve které je bazén umístěn. Problém však vyvstává, pokud se rozhodnete umístit bazén do domu, který je již postaven. V takovém případě bude jeho instalace více komplikovaná a jednodušší bude varianta přistavění přímo k domu společně s propojením do takzvaného skleníku, který při správně zvolené kvalitě zaručí udržení teploty i v zimních měsících.
V případě, že se rozhodnete pro bazén venkovní, záleží zcela na vás, jestli jej budete chtít využívat celoročně, nebo jej na zimu budete vypouštět. Vhodné zastřešení bazénů je nespornou výhodou hned z několika důvodů. Jednak máte možnost bazén udržet více od případných nečistot a navíc snáze udržíte teplotu vyhřáté vody. V dnešní době je pořízení vyhřívání do bazénu sice nákladná věc, ale s rozvojem tepelných čerpadel se následné režijní náklady dají snížit na zlomek ceny, kterou bychom platili, kdybychom k takovému ohřevu používali například kotel na pevná paliva. Tepelná čerpadla nemají sice příliš vysokou teplotu, na kterou je možné médium vyhřát, nicméně jejich výhoda spočívá právě v levných provozních nákladech. Zvláště na bazén poté nepotřebujete vyhřívat vodu na 40°C.
Důležitým rozhodnutím při pořízení bazénu jsou požadavky, které budeme mít na následné užívání bazénu. Na základě toho je poté rozhodnutí o variantě podstatně jednodušší. Zvláště po tom, co se můžete poradit s profesionálem ve svém oboru. Takové profesionály můžete využít například na webových stránkách http://www.albixon.cz/, kde naleznete nejen spoustu informací a tipů, ale také pestrou paletu bazénů na výběr. Kromě toho si zde můžete u každé varianty bazénu přečíst podrobné informace o tom, jaké výhody má právě zvolená varianta. Při správně nastavených kritériích si poté budete už jen užívat letního osvěžení.

25. 12. 2012

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
zastřešený bazén: a jaká je jeho... 0 Tamara 19. 03. 2013
zastřešený bazén: Jaké máte... 2 Dan Ma. 27. 12. 2012
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Nejnovější diskutovaná témata

My nejvic spokojeny se zastresenim. Skvely...
Konečně chápu...
Bazény na zahradě (27. 02. 2014)
Je pravda, že bazén už není...